Eko tipy

Eko tipy 31. december 2022

Komu bude patriť budúcnosť v Beauty segmente? Odporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Čo nás čaká v roku 2023 a ktorá kozmetika bude rásť na popularite?

 

Napriek celosvetovému dopadu udalostí z roku 2020 konečne svitá pre všetkých na lepšie časy, éru optimizmu a normálnosti, ktorá sa bude v kozmetickom segmente nanovo definovať. „Zelená" sa bude spájať s vedou pre väčšiu udržateľnosť a jednoduchosť. Prírodná a vegánska kozmetika bude neustále rásť na popularite, pretože spotrebitelia si čoraz viac budú uvedomovať zložky a udržateľnosť v kozmetických výrobkoch. Výrazne sa posunie aj environmentálne povedomie.

Fakty a transparentnosť

Spotrebitelia budú chcieť mať svoje nákupy a peniaze pod kontrolou. Budú čoraz viac dbať na výber správneho produktu s nízkym dopadom na ekológiu a lepším výkonom pre pokožku. Značky preto budú musieť konať úplne transparentne tým, že poskytnú oveľa lepší prístup k informáciám, certifikáciám, procesom výroby od pôvodu rastlín až po samotnú výrobu, a urobia z vedeckých informácií jasné, prístupné a ľahko zrozumiteľné pre všetkých.

 

ANNEMARIE BÖRLIND Natural Beauty SPA

 

Zlato bude patriť inovátorom a udržateľným výrobcom

Témy trvalej udržateľnosti a šetrenia zdrojov sa v posledných rokoch oveľa viac dostali nielen do politiky, ale aj do povedomia mnohých spotrebiteľov. Producenti kozmetických značiek sa preto budú snažiť neustále zlepšovať svoj dopad na životné prostredie a transparentnejšie a jasnejšie komunikovať informácie. Skutočným kozmetickým inovátorom a objavovateľom nových trendov, ktorí budú navyše prirodzení a udržateľní, bude patriť budúcnosť. Svet čakajú kozmetické inovácie z prírody vynájdené vedcami a etnobotanikmi.

Prirodzenosť a príroda bude mať zelenú a odhalí sa čoraz viac pokrokových skvelých účinkov pre pokožku. Spotrebitelia dneška si stále mýlia udržateľnú kozmetiku s prírodnou kozmetikou, avšak tu sa tiež očakáva rast povedomia a zákazníkom bude čoraz viac záležať nielen na čistej, ekologickej či prírodnej kozmetike, ale aj na udržateľnosti spoločnosti, ktorá kozmetiku vyrába.

Nie každá prírodná kozmetika bude vždy znamenať udržateľná

Dokonca ani certifikovaná prírodná kozmetika nemusí znamenať, že je vždy udržateľná. Prečo? Pretože takéto certifikácie sú zvyčajne „iba“ produktovými certifikáciami, to znamená, že potvrdzujú, že produkt spĺňa normy pre prírodnú kozmetiku, kde hlavným kritériom je, že produkt obsahuje rastlinné látky bez obsahu kontroverzných zložiek ako ropa, PEG, silikóny, mikroplasty či parabény. Nezaručujú však, že spoločnosti vyrábajúce tieto produkty prihliadajú na ekológiu, trvalú udržateľnosť a hodnoty spoločnosti.

 

Cestu úspechu si budú raziť kozmetické značky, ktoré budú prírodné, bezpečné pre ľudské zdravie a zároveň udržateľné.

 

Medzi jednu z mála takých spoločností už dnes patrí pokroková nemecká spoločnosť BÖRLIND GmbH, ktorej bolo hneď na začiatku jasné, že chce robiť viac ako je nutné. Už od roku 1959 sa držia svojej vízie a hodnôt, a to vyrábať kozmetiku založenú na prirodzenosti a zodpovednom, udržateľnom konaní. Aby potvrdili svoju kvalitu, hľadali nezávislú certifikáciu, ktorá by certifikovala a potvrdzovala kvalitu nielen ich sortimentu pleťových produktov ANNEMARIE BÖRLIND, ale aj celej spoločnosti, ich vízie a procesov.

 Denny antigenovy krem 1Q1A8047

Denný antiagingový krém NATUROYALE BIOLIFTING z prírodných zložiek. Obsahuje prírodný komplex Proteolea® založený na objave degradácie bunkových proteínov, ktorý získal v roku 2004 Nobelovu cenu.

S pečaťou udržateľnosti CSE – Certified Sustainable Economics dokázali splniť veľkú výzvu – a to už v roku 2012!

CSE Label with English

Na rozdiel od iných certifikačných pečatí, ktoré sa zvyčajne pozerajú len na čiastkové oblasti, CSE skúma celý udržateľný podnikový manažment.

Spoločnosť, ktorá je certifikovaná podľa normy CSE, musí každý rok spĺňať vysoké normy:

- Minimálne 75 % vytvorenej produkcie musí spĺňať normu pre organické alebo prírodné produkty (NaTrue, BDIH, Demeter, ...). Ďalších 25 % tiež podlieha ekologickým kritériám. To zaisťuje, že 100 % vývojových procesov je kontrolovaných.

- Výrobky nesmú obsahovať geneticky modifikované látky GMO alebo látky s petrochemickými zložkami. Prednostne sa musia používať látky z certifikovaného ekologického pestovania alebo zberu vo voľnej prírode.

- Rastlinné suroviny musia pochádzať aj zo sociálno-ekologických projektov po celom svete, ako napr. bioaloe vera z Guatemaly, jojobový bioolej z Namíbie či čerešňový bioolej z Nepálu. Ide o obojstranné víťazstvo, kedy spoločnosť dáva prácu miestnym ľuďom, šetrí životné prostredie a na druhej strane získava vysoko kvalitné suroviny.

- Všetky produkty sú dermatologicky testované nezávislými inštitúciami pre účinnosť a ich bezpečnosť pre každý typ pleti. Riziko alergických reakcií je minimálne.

- Elektrina v celom podniku musí pochádzať zo 100 % ekologických zdrojov.

- V rámci dodávateľského reťazca nesmú byť porušované žiadne ľudské práva.

- Pracovné podmienky a mzdy všetkých ľudí, ktorí pre nás priamo aj nepriamo pracujú, musia byť spravodlivé.

- Pre zamestnancov musia byť zaručené možnosti ďalšieho vzdelávania.

- Časť ziskov musia preukázateľne reinvestovať do udržateľnosti. 

 

Responsible treatment of natural resources

 

Spoločnosť BÖRLIND GmbH z Nemecka, Schwarzwaldu je držiteľom prísneho certifikátu CSE, ktorý garantuje prísne normy pre prírodnú udržateľnú kozmetiku.

Certifikát CSE potvrdzuje, že spoločnosť a jej produkty konajú udržateľne. Spotrebitelia vidia pečať CSE vo všetkých výrobkoch ANNEMARIE BÖRLIND. To im umožňuje uznať, že ich vyrobila certifikovaná a udržateľná spoločnosť. Certifikácia CSE nielen dokazuje, že spoločnosť zahŕňa udržateľnosť, ale aj to, že nezávislý inštitút vykonal audit a potvrdil to. To vytvára transparentnosť pre spotrebiteľov.

 

TIP

Ak hľadáte najvyššiu kvalitu prírodnej a zároveň udržateľnej kozmetiky, stavte na CSE ako vysoko uznávanú medzinárodnú pečať kvality, ktorá prevyšuje akúkoľvek typickú značku prírodnej kozmetiky a udržateľnosti.

 

Do roku 2025 klimaticky neutrálni s CO2 na nule

To, že to spoločnosť BÖRLIND GmbH myslí vážne, potvrdzuje aj nový záväzok, a to „klimaticky neutrálny do 2025“, kedy chcú CO2 posunúť na nulu. Spoločnosť počíta svoju ročnú uhlíkovú stopu a následne kompenzuje svoje emisie CO2 investovaním do projektu úpravy pitnej vody v Kambodži.

 

ANNEMARIE BÖRLIND Kambodscha Project Feed World Water Day

Sociálno-ekonomický projekt úpravy pitnej vody a „climate neutral“ v Kamboži.

Rešpektujú a chránia prírodu od ťažby prírodných surovín až po distribúciu a recykláciu. Napríklad používajú FSC papier pre skladacie krabice a získavajú elektrinu zo 100 % obnoviteľných zdrojov energie, takzvanej zelenej elektriny.

Želáme si, aby za každou prírodnou kozmetikou budúcnosti stála aj udržateľnosť.

 

1072 zhliadnutí
Naposledy zmenené 01. január 2023

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Prečo to robímeZdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/


Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/


Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/

Sme na pokraji ekologickej katastrofy a pokiaľ nezmeníme náš súčasný životný štýl, nezanecháme planétu pre ďalšie generácie. -- Zuzana Vrecková --Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/

 

Šéfredaktorka

ZV profile medium

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.