Eko tipy

Eko tipy 28. jún 2022

Vyčarujte si na tvári letný, ekologický mejkap Odporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

 Krútite hlavou, že ide o nejaký nezmysel? Tak čítajte ďalej a uvidíte...

Leto je obdobím, kedy vyťahujeme zo skríň klobúky, slnečné okuliare a opaľovacie krémy. Alebo by sme aspoň mali. A hoci sa medzi nami nájde pár frfľošov, ktorí ho nemajú radi a horúce dni by najradšej trávili zavretí v chladničke, väčšinu z nás slnko nabíja, máme vďaka nemu lepšiu náladu a sme plní energie. Nezdá sa vám?

Dobrý sluha

Švédski vedci zistili, že vystavovanie sa Slnku znižuje náchylnosť na civilizačné choroby a rovnako znižuje aj úmrtnosť. Môžeme ho s pokojným svedomím označiť ako liečiteľa nášho organizmu. Takým obyčajným ležaním na slnku dokážeme zmierniť príznaky predmenštruačného syndrómu či menopauzy. Trávením času na slnku si vytvárame v koži zásoby vitamínu D, ktorý znižuje pravdepodobnosť vzniku Alzheimerovej choroby. Okrem toho môžete opeknieť! Akné, ekzémy a podráždenia kože slnečné žiarenie adekvátne vysuší, prelieči a vaša pleť bude žiariť.

Zlý pán

Všetkého veľa škodí a v prípade slnka to platí snáď dvojnásobne. Silné slnečné lúče stoja za vznikom 99 % nemelanómovej rakoviny kože. Prehnaným dávkovaním slnka si môžeme priviesť aj iné problémy, ako je napríklad úpal. Pri prehriatí organizmu ihneď preneste postihnutého do chladného prostredia, uložte ho do ležiacej alebo pololežiacej polohy a začnite s chladením akýmkoľvek spôsobom. Slnečná alergia sa vyskytuje čoraz častejšie a aj taká kozmetická záležitosť ako predčasné starnutie pokožky, vás určite tiež nepoteší.

Trávením času na slnku si vytvárame v koži zásoby vitamínu D, ktorý znižuje pravdepodobnosť vzniku Alzheimerovej choroby.

Existuje ekologický mejkap?

Áno. I v lete túžite zamaskovať rozšírené póry, pehy či začervenanie pokožky, je to prirodzené. Odložte však ťažké mejkapy, ktoré ste používali v zime, a to aj napriek tomu, že vám priam dokonale vyretušovali tvár. Letné líčenie by sa malo niesť v znamení ľahkosti, šťavnatosti a priedušnosti. Siahajte po BB krémoch alebo tónovacích krémoch, ktorých krycia schopnosť síce nie je rovnaká ako pri mejkape, no pleť bude farebne jednotná, rozžiarená, a ak zvolíte ten správny, bude i chránená pred slnkom.

Ochranný faktor a prírodný krém

Pokiaľ máte záujem o vytvorenie ekologického líčenia, vaše produkty v košíku by mali tvoriť prírodné krémy, ktorých suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Biokozmetika je to, čo by ste mali hľadať. ALGA MARIS tónovací krém s faktorom SPF30 slúži ako výborná prevencia pred slnkom, proti tvorbe vrások a predčasnému starnutiu pleti. Ide o opaľovací krém, ktorý môžete denne používať namiesto mejkapu, nakoľko vám farebne zatónuje pleť a zároveň poskytuje ochranu proti UVB a UVA žiareniu.

Za všetkým stála láska k oceánu

Biokozmetika je vytváraná pod prísnymi kozmetickými štandardmi, nešliape po právach ľudí, ktorí sa podieľajú na výrobe a rovnako rešpektuje zvieratá (netestujú na nich) a udržateľnosť životného prostredia. Napríklad krém, ktorý odporúčame ako súčasť letného líčenia, vyrába spoločnosť Laboratoires de Biarritz, ktorú založili nadšení surfisti. Ich láska k oceánu ich zaviedla k myšlienke  vytvoriť koncepciu SPF produktov, ktoré nenarúšajú životné prostredie, neničia koraly a sú láskavé k pokožke. Ich prirodzene prvými prípravkami boli opaľovacie kozmetické výrobky. Vo vytváraní receptúr boli inšpirovaní ekosystémom oceánu, kde našli mnoho surovín s úžasnými vlastnosťami – predovšetkým morské riasy. Celé úsilie a odborné znalosti sa u nich sústreďuje na vytváranie absolútne bezpečných kozmetických produktov. Pokiaľ ide o účinnosť, každý jeden produkt je vedecky testovaný prostredníctvom klinických skúšok vykonávaných pod dermatologickým dohľadom. Pri tvorbe produktov sa berie vždy ohľad na dve hlavné kréda spoločnosti – ohľad na ľudské zdravie a bezpečnosť pre životné prostredie.

Spoločnosť Laboratoires de Biarritz vytvorila koncepciu SPF produktov, ktoré nenarúšajú životné prostredie, neničia koraly a sú láskavé k pokožke.

Prírodné zloženie na prvom mieste

Každý certifikovaný produkt musí obsahovať aspoň 95 % prírodných zložiek a minimálne 20 % ingrediencií z ekologického poľnohospodárstva podľa certifikácie Ecocert. To Laboratoires de Biarritz deklaruje nad rámec požiadaviek a ich produkty obsahujú minimálne 99,5 % prírodných zložiek a až 96 % konečného produktu pochádza z ekologického poľnohospodárstva. Ich prípravky obsahujú patentovanú zložku z červenej riasy Gelidium sesquipedale, ktorá je charakteristická pre baskické pobrežia. Má antioxidačné a reparačné vlastnosti. Spoločnosť kladie veľký dôraz na to, aby sa riasy nezbierali z útesov. Každú jeseň sa zbierajú na pobreží, až keď sa prirodzene odlomia a vyplavia na breh.

Nezaťažujte pokožku chemikáliami

Neodporúčame počas leta vysadiť mejkap a akékoľvek krémy, aby „mohla pleť dýchať“. Ona bude dýchať aj pod vrstvou prírodného krému, ktorý bude pleť udržiavať neustále vláčnu, hydratovanú a navyše bude obsahovať aj ochranný SPF faktor. Po nanesení takéhoto krému už stačí doplniť len lesk na pery, maskaru či výrazný rúž na pery. Nezabúdajte, že všetky kozmetické produkty, po ktorých budete pri líčení siahať, môžu byť ekologické, pretože také už existujú (a nie je ich málo). Napríklad prírodná maskara obsahuje čisté prírodné oleje a rastlinné výťažky, ktoré vyživujú riasy. To isté platí aj o rúžoch na pery.

Krása schválená prírodou, to je heslo tohto leta!

1010 zhliadnutí
Naposledy zmenené 28. jún 2022

Prečo to robímeZdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/


Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/


Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/

Sme na pokraji ekologickej katastrofy a pokiaľ nezmeníme náš súčasný životný štýl, nezanecháme planétu pre ďalšie generácie. -- Zuzana Vrecková --Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/305176-mark-twain-posvatny-cit-priatelstva-je-taky-sladky-a-stale-lo/

 

Šéfredaktorka

ZV profile medium

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.